accordionapplearrow-btnarrow-downarrow-left-simplearrow-leftarrow-right-simplearrow-right-tablearrow-rightcard-arrowcheckconfigurecta-arrowcz-flagdownloaddropdowngoogle-playicon-testinfologo-symbol-currentcolorlogo-symbolmailmessengerphonepinplayplus-greenplusquotesocial-besocial-fbsocial-igsocial-pinsocial-vimeosocial-youtubespintreezoom

České WPC terasy

Terasy z kompozitného
dreva Terafest®

Česká terasa z kompozitného materiálu je krásna, kvalitná a dlho vydrží. Vo Woodplasticu venujeme každej z dosiek Terafest® patričnú starostlivosť. Začína to výberom kvalitného dreva z obnoviteľných zdrojov a voľbou zdravotne nezávadného a recyklovateľného panenského polyetylénu. A z hotovej patentovanej zmesi potom za pomoci presnej laserovej technológie extrudujeme čistý finálny výrobok.

Spoznajte terasy Terafest®

Povrchy terasových dosiek

Séria Forest

Vzhľad pripomínajúci luxusné exotické drevo

Séria Natur

Vzhľad prírodného dreva s letokruhmi

Séria Rustic

Povrch pripomína rozryté drevo

Séria Groove

Drážkovaný povrch na zvýšenie bezpečnosti

Séria Smooth

Hladký kartáčovaný povrch pre nadčasový vzhľad

Nová aplikácia Terafest®
Navrhnite si terasu
vo svojom telefóne

Predstavujeme novú aplikáciu pre váš chytrý telefón a tablet. Prezrite si celý sortiment kompozitných drevených dosiek Terafest® a navrhnite si svoju vysnívanú terasu pomocou rozšírenej reality (AR) v pohodlí svojho domova.

Terafest® vydrží
Viac radostí, menej starostí

Môže to byť nádherná plnoprofilová doska s dekorom, ktorý evokuje exotické drevo. Môže to byť široká doska MAX so zamatovo hladkým povrchom a jemným žíhaním, na ktorom nie sú vidieť nečistoty. Voľba farebného odtieňa je vďaka veľkému výberu potešením. Milujete svetlo cédrovú? Je to ako keby na vašu terasu stále svietilo slnko. Alebo uprednostníte luxusnú ebenovú? Prirodzene pôsobiace farby dosiek Terafest® boli navrhnuté tak, aby ste ich mohli zladiť s prostredím, ktoré máte radi.

Nech už bude vaša voľba akákoľvek, jednu istotu vám nikto nevezme. Terasa od osvedčeného českého výrobcu vám vydrží desiatky rokov. Stále bude reprezentatívna, bezpečná a príjemná na dotyk. Žiadne triesky, lámanie alebo zmena farby. Dosky Terafest® vydržia veľký nápor. Nielen, že sú minimálne nasiakavé a rezistentné voči bazénovej chémii aj slanej vode. Nevadí im ani intenzívne a dlhotrvajúce UV žiarenie, tuhý mráz, vrstvy snehu, prach, blato či zvyšky trávy.

Terasy z WPC
Najlepšie riešenie k domu aj k bazénu

Naše dosky sú určené pre vnútorné i vonkajšie inštalácie k rodinným domom, bazénom, pergolám, zimným záhradám, balkónom, rezidenčným terasám, na výstavbu peších lávok a nábrežných mól alebo na inštaláciu mestských mobiliárov. Všetky produkty spĺňajú prísne kritériá metodiky BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method), ktoré hodnotia návrhy a realizácie budov s dôrazom na trvalú udržateľnosť a ich vplyv na životné prostredie.

Terasa na generáciu
Výhody drevoplastu

Výrobky z kompozitného materiálu sú ideálne pre vonkajšiu inštaláciu vďaka tomu že WPC dosky majú „samočistiacu“ schopnosť pokiaľ sú vystavené účinkom UV žiarenia a vody. Preto množstvo dažďových zrážok a intenzita slnečného svitu pôsobiaca na vašu terasu výrazne ovplyvňujú početnosť a postupy pri jej údržbe.

Terasové dosky Terafest nevyžadujú spádovanie. Mierny spád približne 1 cm na meter dĺžky ale zlepší samočistiaci efekt, terasa rýchlejšie uschne a zníži sa výskyt vodných prachových škvŕn. Pri úplne alebo čiastočne zastrešenej terase je preto potrebné počítať s častejším oplachovaním pomocou väčšieho množstva vody.

Ďalšou veľkou výhodou je tvarovateľnosť. Na rozdiel od WPC materiálov, ktoré obsahujú napríklad PVC, je možné dosky Terafest ® ohýbať teplom (napr. teplovzdušnou pištoľou). To sa ukazuje ako obrovská výhoda napríklad pri terás k bazénom, ktoré majú kruhový alebo oblúkový tvar. Je však potrebné postupovať obozretne, aby nedošlo k spáleniu materiálu. Najľahšie sa ohýbajú dosky s užšími profilmi.

Dohodnite si schôdzku zadarmo
Ako vybrať správnu terasu

Klienti k nám prichádzajú s predstavou, ako by ich terasa mala vyzerať a často sú v zajatí určitých stereotypov. Terasy woodplastic ale ponúkajú nespočetne veľa farebných možností a určite vás prekvapí, ako môže byť konečný produkt originálny.

Počas profesionálnej konzultácie sa dozviete, aké možnosti drevný kompozit ponúka a ktoré budú ideálne pre vašu stavbu. Odborník vás zadarmo navštívi, poradí vám s výberom dosiek, návrhom aj kalkuláciou. Predovšetkým vás však upozorní na množstvo praktických detailov. Aký povrch vybrať, ak máte čiastočne zastrešenú terasu? Ako zaistiť, aby na terase nebol vidieť peľ z neďalekého repkového poľa? Na aké drážky staviť v prípade, že vedľa terasy rastie ihličnan? Aký plán kladenia zaistí minimalizáciu strát z odpadu? Sme tu pre vás a odpovieme vám na všetky vaše otázky.

Vyplatí sa Terafest?
Koľko stojí WPC terasa

Vstupná investícia do novej terasy z kompozitného materiálu môže byť vyššia ako napríklad pri európskom dreve či dutinkovom WPC. Veľkou výhodou WPC terás ale je, že nevyžadujú žiadnu povrchovú údržbu. Nemusíte ich každoročne ošetrovať proti drevokazným hubám, hmyzu alebo ich olejovať ako v prípade drevených terás. Aj tak zostanú dokonalé po mnoho rokov. Náklady na dosky z kompozitného dreva sa pohybujú okolo 100€ za m 2. Drevené terasy stoja síce 20€ až 40€ Sk za m 2, ale k tejto sume si musíte pripočítať aj pravidelné náklady spojené s údržbou. V konečnom dôsledku zistíte, že vyššia obstarávacia cena dosiek z kompozitného materiálu sa vám vráti už za 3 až 5 rokov. Pozrite sa na porovnávač , ktorý vám výhody kompozitných terás priblíži viac.

Návrh terasy, zameranie a cenová kalkulácia je vždy zadarmo a vybrať si môžete z našej veľkej siete certifikovaných partnerov v Českej republike aj na Slovensku.

FAQ

Často sa nás pýtate

01

Zvládnem montáž terasy svojpomocne?

Áno. Pri starostlivom dodržaní montážneho návodu, ktorý nájdete tu.

02

Kto mi terasu namontuje?

Máme širokú sieť certifikovaných montážnych partnerov, ktorí vám spracujú cenovú ponuku a terasu odborne namontujú. Ich zoznam nájdete tu.

03

Nevyblednú sa mi terasové dosky vplyvom slnka?

Kompozitný materiál Terafest® sa vyznačuje vysokou farebnou stálosťou. V priebehu rokov síce dochádza k miernym zmenám farby a štruktúry povrchu, ale počas celej životnosti nestráca svoj pôvodný farebný charakter. Toto farebné vyzrievanie, ktoré je najintenzívnejšie v prvých mesiacoch po inštalácii, dáva terasám prirodzený vzhľad a prírodnú patinu. Terafest® obsahuje zhruba 60% dreva (drevná múčka), ktoré ako prírodný materiál reaguje na pôsobenie slnka a vody. Už od prvého vystavenia dosiek poveternostným účinkom dôjde k zahájeniu procesu farebného vyzrievania. Voda za prispenia slnka postupne vyplavuje z dreva na povrchu dosiek lignín a tanín, a tým dochádza k jeho postupnému zošednutiu. Na začiatku tohto procesu získa povrch dosiek žltkastý nádych, ktorý však pomerne rýchlo mizne. Rýchlosť tohto procesu je závislá na intenzite slnečného svitu a na dažďových zrážkach. Rovnomernosť v rámci terasy je potom daná jej orientáciou, prípadne zakrytím strechou, nábytkom a ďalším. Z tohto dôvodu vám odporúčame v prvých mesiacoch po inštalácii terasy nenechávať záhradný nábytok, kvetináče, slnečníky, grily a ďalšie príslušenstvo na jednom mieste, ale priebežne po terase posúvať. Pri zastrešených terasách je vhodné nahradiť pôsobenie dažďa častejším spláchnutím vodou. Doba vyzrievania je pri otvorenej terase zhruba od 3 do 6 mesiacov, pri zastrešenej až po dobu jedného roka. Po tomto období získa povrch dosiek konečný odtieň, ktorý sa už nemení, teda pokiaľ nedôjde k jeho mechanickému poškodeniu.

04

Ako mám terasu ošetrovať?

Kompozitný materiál Terafest® inštalovaný vo vonkajšom prostredí nevyžaduje žiadnu impregnáciu alebo morenie a lakovanie. Všetka údržba spočíva v občasnom opláchnutí vodou. Avšak aspoň dvakrát ročne – na jar a na jeseň – odporúčame intenzívnejšie čistenie, kedy je potrebné odstrániť prach, peľ, a iné organické nečistoty. Na bežné znečistenie stačí kefa (nie drôtená) mydlo a voda alebo bežné čistiace prostriedky pre domácnosť. K dispozícii sú aj špeciálne čistiace prostriedky pre WPC materiály. Na udržiavanej terase sa tiež výrazne znižuje riziko pošmyknutia a to predovšetkým za mokra. Vždy dbajte na čistotu škár medzi doskami, ktoré slúžia k ľahkému odtoku vody a odvetraniu vlhkosti zo spodnej strany terasy. Toto odporúčanie platí predovšetkým pre profil TOP s prekrytou škárou medzi doskami.

05

Aká je záruka?

Predĺžená záruka na produkty TERAFEST® v dĺžke 25 rokov je platná pre všetky produkty z kompozitného dreva v rozsahu proti drevokazným hubám, hnilobe a hmyzu v štandardných podmienkach. Pre všetky ostatné prípady platí záruka 60 mesiacov. V rámci záruky vám vymeníme poškodené produkty. V prípade, že daný produkt už nebude vyrábaný, vymeníme ho za podobný. V rámci tejto záruky nemožno nárokovať žiadne ďalšie finančné alebo iné odškodnenie. Montáž a všetky ostatné práce a náklady spojené s výmenou obkladových profilov sú zo záruky vyňaté.