accordionapplearrow-btnarrow-downarrow-left-simplearrow-leftarrow-right-simplearrow-rightcard-arrowcheckconfigurecta-arrowcz-flagdownloaddropdowngoogle-playicon-testinfologo-symbol-currentcolorlogo-symbolmailmessengerphonepinplayplusquotesocial-besocial-fbsocial-igsocial-pinsocial-vimeosocial-youtubespintreezoom
Naša realizácia

Atraktívna a bezpečná terasa,
ktorú si zamilovala rodina z Plzne

Pozrite si video

Lokalita: Stoud u Hradce, Plzeňský kraj
TERAFEST Forest Palisander+
Realizácia: ??? (2022)

Nová rodinná budova v západných Čechách dokonale spája eleganciu s funkčnosťou. Jednoduchá, čiastočne krytá terasa z kompozitných dosiek Terafest® prispieva k atraktívnemu vzhľadu domu a jeho bezprostredného okolia.

Majiteľom stavebného pozemku v blízkosti rieky Radbuzy sa podarilo všetko zladiť do dokonalého súladu. Bielo-čisté, minimalistické línie domu vyzerajú ako z prvej republiky a mäkká terasa z kompozitného dreva pozýva na cestu od veľkých francúzskych okien k modernému zapustenému bazénu cez precízne zastrihnuté strnisko.

Nie nadarmo bola terasa okolo novostavby v Stode vybraná medzi tri najlepšie z tých, ktoré vlani dodala česká spoločnosť WPC – Woodplastic, popredný európsky výrobca terás, plotov a obkladov stien z drevo-polymérového kompozitu. Iste, existujú aj väčšie, prepracovanejšie, extravagantnejšie terasy… Ale jednou zo silných stránok dosiek Terafest® je, že sa dokážu prispôsobiť akémukoľvek prostrediu a umocniť celkový dojem, pričom svojmu účelu slúžia bezchybne a dlhé desaťročia.

Rad dosiek Terafest® Forest Plus, ktorý si majitelia novostavby vybrali pre svoju terasu, má nadčasový dizajn, ktorý im dodáva výrazný prírodný vzor v kombinácii s nepravidelnou štruktúrou. Táto špeciálna pigmentácia umocňuje dojem skutočného dreva a prispieva aj k tomu, že nečistoty a drobné usadeniny sú na terase menej viditeľné. So žiarivou bielou farbou domu a zelenou farbou záhrady decentne ladí aj zaujímavo zvolený odtieň Palisandra s mierne červenkastým nádychom.

Čiastočne krytá terasa bola navrhnutá tak, aby prepojila obytnú časť domu s exteriérom a umožnila rodine prirodzený pohyb medzi týmito dvoma priestormi. Nová terasa rozširuje obytný priestor o ďalších 140 m² bezpečnej plochy, ktorej atraktivitu zvyšuje jednoducho vyzerajúci bazén, ktorý dokonale zodpovedá jej dizajnu a rozmerom. – Doma, a pritom na čerstvom vzduchu, v prírode a stále na dosah všetkých mysliteľných vymožeností pre vaše súkromie.

Kvalitné dosky sú zárukou životnosti terasy

Novú terasu odborne inštalovala spoločnosť Terasy Plzeň, jeden z certifikovaných partnerov výrobcu dosiek. Plzenská spoločnosť disponuje vyškolenými odborníkmi, ktorí záujemcom poradia so správnym dizajnom či odtieňom materiálu, navrhnú terasu, vypracujú kalkuláciu a v prípade potreby terasu promptne nainštalujú. Sú schopní poskytnúť aj ďalšie poradenstvo alebo servis, ktorý zvyčajne nie je potrebný, pokiaľ sa nerozhodnete terasu časom rozšíriť.

Dôvodom je kvalita dosiek Terafest® – ich výnimočná odolnosť a dlhá životnosť bez potreby nadmernej starostlivosti. Tá spočíva v občasnom zametení povrchu terasy a jej následnom opláchnutí prúdom vody. Žiadne natieranie, žiadna impregnácia, žiadne chemikálie. WPC – Woodplastic poskytuje na svoje dosky záruku až 25 rokov a môže si to dovoliť. Základom ich trvanlivosti je patentovaná zmes, z ktorej sú dosky vyrobené, a jedinečná technológia výroby laserom.

Zdravotne nezávadné a recyklovateľné dosky vyrobené zo zmesi drevnej múčky obohatenej polyetylénom vysokej hustoty majú výlučne plný profil. Vďaka tomu sa nedeformujú, sú stálofarebné a ich kvalita sa časom nemení. Medzi veľké výhody WPC – Woodplastic decking patrí aj protišmykový povrch bez triesok a triesky a odolnosť voči všetkým mysliteľným poveternostným podmienkam – dažďu, snehu, mrazu a UV žiareniu zo slnka.

Atraktívna terasa z WPC – Woodplastic pri novostavbe v Plzenskom kraji je dôkazom toho, že správny stavebný prvok dokáže pozdvihnúť dom a jeho okolie na úplne novú úroveň. A ak sa k tomu pridá možnosť využiť množstvo bezplatných služieb a inšpirovať sa českým výrobcom osvedčených terasových dosiek, bola by škoda takúto príležitosť nevyužiť. Pre čoraz viac ľudí je dnes terasa pri rodinnom dome viac než rozumnou voľbou.